לשחרר את יהונתן פולארד - חלק 1/2

מצוות פדיון שבויים 
מצוות פדיון שבויים היא אחת המצוות הגדולות בתורה. יותר מחמישים פעמים, נזכרת בתורה יציאת מצרים, המפרשים רואים ביציאת מצרים, פדיון שבויים שקיים הקב"ה בעמו. רבינו בחיי מפרש שמכך שבדיבר הראשון נאמר "אנוכי ה' אלוקיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים" ולא נאמר, אשר בראתי שמים וארץ, למדים כי יציאת מצרים, בה פדה הקב"ה שישים ריבוא (600,000 גברים מעל גיל 20) ,נשים וטף משעבוד מצרים, חשובה יותר מבריאת העולם.
פעמים רבות נזכרת מצוות פדיון שבויים בתורה. כבר בספר בראשית, מסופר על אברהם אבינו שיצא לשחרר את לוט ומשפחתו, אשר נשבו על ידי ארבעת המלאכים (בראשית י"ד) בספר במדבר מסופר, כי ערב כניסתו לארץ, נלחם עם ישראל במלך ערד הכנעני אשר שבה שבי מישראל. רש"י במקום מפרש על הפסוק "וישב ממנו שבי- אינו אלא שפחה אחת", עם ישראל נלחם בכנענים ולו בשביל להציל שפחה אחת משבי (במדבר כ"א).
בתנ"ך מסופר גם על המקרה בו פשט עמלק על עירו של דוד, צקלג, ולקח את כל תושביה כשבויים. דוד ואנשיו פשטו על העמלקים ופדו את השבויים, בני עירם.
אין לך מצווה גדולה כפדיון שבויים
לכן, מצוות פדיון שבויים הינה מצווה בעלת חשיבות רבה על פי ההלכה היהודית. מטרתה של מצווה זו שהיא חלק ממצוות הצדקה והמובחרת שבה, היא הבאה לשחרורם של בני עם ישראל הנתונים בשבי הגויים. למצווה זו ערך הומני רב, וכפי שאמר הרמב"ם: "אין לך מצווה גדולה כפדיון שבויים".
30 שנים נגזלו מחייו של יהונתן פולארד למען בטחוננו !

יונתן מתחיל את השבוע ה1538 שלו בכלא, 10,762 ימים, 30 שנה בודד חולה ומתייסר, פי 6 מהמקובל בארה"ב...
#
חזקו את פולארד במכתבים (באנגלית) לכלא, ו"תנו לו חמצן" להחזיק מעמד:
www.freepollard.net/pollardRoot/inside/help/writePollard.asp

פולארד - גם לי איכפת! (For English)

 סרטון המשך:  לשחרר את יהונתן פולארד - חלק 2/2

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

פולארד הוא כל התור הנשמע בארצנו ! הערב רב השקיע מאמצים עיליים שהוא ימשיך להירקב בכלא ימח שמם העמלקים האלה ישלמו כאשר הקב״ה יתברך בא לשפוט את הארץ ממש בקרוב המשיח יופיע אז יאמרו בגויים וליהונתן יש תפקיד מפתח השם ישמור אותו ויחזק אותו ממש בקרוב נגמר הסיפור מי אם השם אליי!

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳