דיור בר השגה

משבר הדיור בישראל הולך ומחמיר. שכבות הולכות וגדלות בציבור מתקשות לעמוד בנטל עלויות הדיור.
כל המעיין באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, יוכל לגלות כי בעשור האחרון, כי ישנו פער קבוע בין הגידול הטבעי שעומד על כ- 45 אלף משקי בית בשנה ובין התחלות הבנייה שעומדות על כ- 34 אלף בשנה. משמעות הדבר הוא פער מצטבר של חוסר ב- 11,000 דירות מידי שנה.
הקבלנים צועקים כבר שנים שהממשלה לא משווקת מספיק דירות וגם ראש הממשלה, שר האוצר ושר השיכון מסכימים שחסרות עשרות אלפי דירות בשוק, אך הם גוררים רגלים ופתרון מהיר - אין.
כדי לפתור את בעיית הדיור, חייבים לשווק בחמש השנים הקרובות 70 אלף יחידות דיור כל שנה - כדי לספק 50 אלף דירות לגידול הטבעי ו- 20 אלף דירות להשלים את המחסור.
על יוקר מחירי הדיור יש קונצנזוס כמעט מקיר לקיר וחשוב שגם הדתיים והחרדים יצטרפו למחאת התל אביבים, כי בעפרה, עפולה, בני ברק, לוד, באר שבע ובאריאל ישנה גם כן מצוקת דיור ובנייה מאסיבית שם תוריד את מחירי השכירות בארץ כולה (וגם בתל אביב) בעשרות אחוזים. 
במערב השומרון ובאריאל אפשר לבנות כבר מחר (ללא ביוקרטיה) עשרות אלפי דירות, במרחק חצי שעה נסיעה מתל אביב, ובכך לתת מענה מהיר לעשירית מתושבי המרכז לצאת לשיפולי השומרון ובכך להוריד את מחירי הדיור והשכירות בארץ כולה.
המחאה הזאת צריכה להיות מחאה ישראלית חוצת קווים, כדי שכולנו נוכל למצוא דירה בלי לגמור את המשכורת.
לסרטונים נוספים:
אם תחפשנה ככסף
הכל מאת הקב"ה
למי שייכים השטחים ?
מחאה לשם שמים

3 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

מסכים מאוד.
בבית הכנסת בית אל בחולון הושמעה בליל שבת סקירת פרשיות השבוע ובה נמתחה ביקורת על חתך באוכלוסיה שלא שותף למחאה. עצוב לשמוע דברי הבל כאלו כי המחאה הזו בחלקה תומכת בחילול שבת, היא גם פוליטית ולא ענינית וגם נגועה בלא מעט סמים(עדויות מהשטח ), לכל משמיעי הביקורת במקומות שונים שימו לב: גם אם אומרים לכם שאתם צודקים, אין זה אומר שדבריכם חכמים .
מחאה יש לנהל באופן שקול - פה זה לא מצרים או סוריה. יש לשמור על הארץ הזאת באופן אחראי.

אריה גל. אמר/ה...

"רבי מאיר רימון מצא. תוכו אכל, קליפתו זרק".
ואם אכן חלוקת ההון במדינה הזאת מעוותת ( בזדון !!! ) מיסודה,- האם צריכים כל המוחים נגד המצב ודורשים נחרצותץ לשנותו להיות שומרי שבת ולובשי ציצית כדי שתצטרפו למאבק גם אתם ?
אדרבא !
היו אתם מחנה מוחים המפגין כי אפשר גם לקיים מיצוות וגם לדרוש חברה הוגנת וצודקת !!! קליפת הרימון מאוסה עליכם ? אל תאכלו אותה ! אותה השליכו. ואת התוך,- את דגל המחאה הנחרצת נגד העוולות החברתיות במדינה הזאת, היו אתם הראשונים להניף !!!

אנונימי אמר/ה...

איזו נאיביות .... לא להאמין ,
מדינת ישראל הולכת עם מי שיש לו כסף , הקבלנים, היזמים וחברות הבנייה , גוררות רגלים ושולטות בהיצע ובביקוש ,
וכמובן שצועקות כל הזמן על הבירוקרטיה ,
אתן לך דוגמא אם היום, היו משחררים את כל היהלומים שקיימים לשוק ?
אז יהלומים היו כמו חול הים וכך גם שווים , באותה מידה
חברות בנייה מטפטפות פרוייקטים לאט ,שחלילה ההיצע לא יעלה על הביקוש , והכל בהאשמת הבירוקרטיה , ממשלת ישראל והרגולטור לחיץ מבעלי אינטרסים (לוביסטים) לא לבצע שום הגבלה או ישום שהשוק יפעל ע"פ כוחות השוק האמתיים.
ובכך אנחנו משלמים את המחיר , דרך אגב אותה שיטה פועלת בשוק הרכב , ועוד הרבה תחומים.

ויש עוד הרבה בעיות בשוק בנושא חברות ציבוריות ...

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳