חימום במיקרוגל - מסוכן !!

אורח החיים המודרני מאלץ אותנו למצוא פתרונות מהירים וקלים להתמודד עם המטלות היום יומיות בכללן הכנה וחימום של מזון. אחד הפתרונות הנפוצים הוא שימוש במיקרוגל. מחקרים רבים לאורך השנים מראים כי השימוש במיקרוגל הוא מסוכן אך הם אינם זוכים לפירסום מכיוון שישנו כוח כלכלי עצום למייצרי המכשיר ולמייצרי המזון המיועד לו. לעומת זאת אין כוח והשפעה כלכלית גדולה למחקרים המפרסמים עובדות אלו. מצב שמזכיר במעט את המחקרים הראשונים שבוצעו על ההשפעה הבריאותית של סיגריות ולא נחשפו כל כך מהר בשל הכוח הרב של יצרני הסיגריות.
כיצד מתחמם האוכל במיקרוגל ?                    

אנרגית המיקרוגל גורמת למולקולות המים שבמזון לנוע באופן מהיר מאוד. תנודות מהירות אלו מייצרות חום שגורם לחימום המזון. גלי המיקרו יכולים להשפיע גם על רקמות חיות ולכן חשיפה להן יכולה להיות קטלנית.
מחקר משנת 1992 של רום וזלט  – נבחנה הנחה של רפואה טבעית הטועינת כי מולקולות ואנרגיות להם הגוף אינו רגיל, יגרמו נזק לגוף. נמצא כי חימום במיקרו יוצר מולקולות ואנרגיות שאינם מוכרות לגוף האנושי. חומצות אמינו עוברות מטאמורפוזה ואף הופכות לרעילות כתוצאה משימוש בגלי מיקרו לחימום. המחקר גילה כי הדם בגוף משתנה כתוצאה מצריכת חלב וירקות שחוממו במיקרו – נצפתה ירידה בהמוגלובין והספירה הכללית של כדוריות הדם הלבנות ובמקביל ירידה ביחס בין הכולסטרול הטוב לכולסטרול הרע.
מחקר משנת 1992 של דר' האנס אולריך הרטל ושל חוקרים מאוניברסיטת לוזאן בשוייץ הראה כי לאוכל שחומם במיקרו היתה השפעה סרטנית על הדם. המחקר הראה כי שימוש במיקרו משנה את המרכיבים התזונתיים של המזון וכתוצאה גם שינוי בדם הגוף שיכול לגרום להיתדרדרות מערכות הגוף השונות. גם מחקר זה גילה שכמות הכדוריות הדם הלבנות יורדת והכולסטרול עולה כתוצאה מצריכת מזון שעובד במיקרו.  כתגובה לפרסום ראשוני  המחקר פנה ארגון סוחרים גדול בשוייץ לבית משפט על מנת להטיל צו איסור פרסום על מחקר זה. רק בשנת 1998, לאחר מלחמה שנוהלה על ידי ארגון לזכויות אדם, התבטל צו זה ותוצאות המחקר פורסמו.
חימום פופקורן במיקרוגל
מחקר בקנדה מצא שחימום פופקורן במיקרוגל מסוכן. "מדובר בתהליך הרסני לגוף האדם", החוקרים מצאו כי כימיקלים רעילים מאוד עברו מאריזות מזון מוכן, המיועדות לחימום במיקרוגל, לתוך דמן של חיות ובני אדם. כעת שוקלים בקנדה ובארה"ב לקבוע סטנדרטים חדשים לאריזות מזון.
ההיסטוריה של המיקרוגל
המיקרוגל הומצא על ידי הנאצים במהלך מלחמת העולם השניה לשימוש על ידי כוחותיהם המרוחקים בפלישה לרוסיה (כך חסכו בדלק ובצורך לשנע אותו וכן בזמן הדרוש להכנת מזון). לאחר המלחמה כוחות הברית תפסו הן את המיקרוגל והן את המחקרים שביצעו הגרמנים עליהם. בברית המועצות ביצעו מיד מחקרים על השימוש במיקרוגל וכתוצאה אסרו את השימוש בו בשל הסיכון הבריאותי והסביבתי שגילו. כמו כן מדינות נוספות באירופה הגבילו את השימוש בו. לא כך היה בארה"ב שלא קיבלה את תוצאות המחקרים האירופאים והרוסים.
תוצאות המחקרים הגרמנים והרוסים מחולקות לשלוש נושאים עיקריים: השפעות הגורמות למחלות סרטן, הריסת הערכים התזונתיים של המזון והשפעה ביולוגית הרסנית של החשיפה לקרינה שמייצר המיקרוגל. תוצאות אלו חוזקו על ידי מחקרים מאוחרים יותר.
מחקר שבוצע על ידי תלמידת תיכון ודר' ג'ון ווילקס מהמרכז הלאומי למחקר רעלים בארה"ב ופורסם בשנת 2000 גילה כי חימום ניילון נצמד במיקרוגל גורם להעברת חומרים מסרטנים (קרסינוגן) מהפלסטיק למזון ברמה של פי 10,000 מהמותר לפי משרד הבריאות האמריקאי. בנוסף לחומרים המסרטנים, עוברים חומרים הקרויים קסנואסטרוגנים המקושרים לגרימת סרטן השד ופגיעה בפוריות הגבר. 
יש לשים לב לעובדה שרוב מכשירי המיקרוגל פולטים החוצה קרינה ברמות גבוהות מהמותר לאחר כשנתיים של שימוש (גם אם הם לכאורה תקינים).
המאמר באדיבות האתר Cancer Help
סרטונים מומלצים :
עקרונות הבריאות הטבעית
על צבעי מאכל וממתיקים מלאכותיים
האם אוכל משנה ?

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳