ג בתמוז - הרבי מליובאוויטש

לקראת יום השנה העשרים ואחת, ג' בתמוז תשע"ה - התאריך המוכר ביותר בחסידות חב"ד, יום ההילולא של הרבי מליובאוויטש, רבי מנחם מענדל שניאורסהן, זכותו תגן עלינו,  מוכיחה המציאות שנוכחותו הרוחנית חזקה מתמיד.
הרבי מליובאוויטש הוא דמות מרתקת. לכאורה, רבי של חסידים, אבל השפעתו חרגה הרבה מעבר לגבולות חב"ד. אדמו"רים וגדולי-תורה העריצו אותו, מדינאים ואנשי צבא הוקסמו ממנו, נשיאים וראשי מדינות התכתבו איתו, אנשי מדע ואמנים נקשרו אליו, המוני יהודים, מכל עדה, חוג ואורח-חיים, ראו בו אישיות מיוחדת במינה.
הרבי גילם שילוב מיוחד של תכונות, שכל אחת כשלעצמה ראויה להבלטה ולהערכה. גאון עצום בכל חלקי התורה, הוגה פורה שמגלה מעמקים חדשים באוצר המחשבה היהודית. איש משכיל ביותר, שמוכיח התמצאות בכל תחומי המדע המודרני. כושר מנהיגות נדיר, שמסוגל להפיק מרבבות בני-אדם את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם. איש חזון, שיודע להעריך נכון תהליכים בחיי עם ועולם. אהבה עצומה לכל יהודי ויכולת להתמסר לבעיותיו הקטנות של האיש הפשוט. קסם אישי רב, נועם הליכות, הופעה מרשימה ביותר ועיניים חודרות-לב.
הילדה שהחלה לדבר בזכות הרבי מליובאוויטש
לרפואת: עטייה שרה בת גולדה לאה בתוך שאר חולי עמו ישראל
 
אנשים בשיעור קומתו אינם קיימים בכל דור. הקב"ה שתל נשמה גדולה זו דווקא בדור המוכה שלאחר השואה, כדי שיוכל להתמודד מול אתגרי התקופה, ילבה מחדש את גחלת היהדות ויוביל עם עם ישראל והעולם כולו לגאולה הקרובה לבוא.
דמותו הקורנת מוסיפה ללות את עם ישראל גם עכשיו. דרכו ומשנתו הרוחנית הן לפיד אש המאיר את דרכו, עד שנגשים יחדיו את היעד הנכסף - הגאולה האמתית והשלמה על-ידי משיח צדקנו.

יובל טייב - הרבי | הקליפ הרשמי | Youval Taieb - HaRabbi
הערב, לפני השקיעה - לפני כניסת השבת, מדליקים נר נשמה למשך היממה הקרובה.
גם מי שאינו יכול לבקר ב'אוהל' הרבי כותב 'פדיון נפש' - נוסח מכתב לרבי, ומשגר אותו ל'אוהל' - מקום מנוחתו של הרבי, באחת מן הדרכים הבאות:
מספר הפקס (ארה"ב): 718.723.4444
באמצעות הדואר האלקטרוני: ohel@ohelchabad.org.

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳