המדריך לדייט מוצלח &

המדריך לדייט מוצלח - הרב אבנר קוואס
הפגישות ואופן התנהלותן הינן הקנה מידה והברומטר העיקרי, שלפיהן נקבל החלטות חשובות אודות בן הזוג.
עלינו להתמקד על מספר כללים, כדי לדעת כיצד להתקדם בכל פגישה.

פגישה ראשונה:
הפגישה הראשונה הינה מכרעת ביותר לכאן או לכאן. עלינו להיות זהירים ככל שהדבר תלוי בידינו ליצור רושם חיובי ראשוני, כדי לא לפספס את הזיווג המתאים.
חשוב לזכור, בפגישה ראשונה אנו מתרגשים לחוצים וקצת לא מאופסים. זהו דבר טבעי, ולכן אסור לנו להחליט רק על פי זה. לא לפסול אחרי פגישה ראשונה. תנו עוד צ'אנס. בפגישה הראשונה שני הצדדים מתרגשים, נבוכים, ולפעמים גם לא יודעים על מה לדבר...
בחור ישיבה שכל ימיו ישב ולמד הגיע לפרקו. הציעו לו שידוך ואף נקבעה לו פגישה. הוא לא ידע על מה מדברים בפגישה ואיך פותחים...
הוא שאל את חבריו:''מה ועל מה לדבר אני לא יודע כלום...". והם השיבו לו "כל בחורה אוהבת שמדברים איתה על שלושה דברים: אהבה, משפחה ופילוסופיה.
אהבה - תראה לה קצת רגש. משפחה - תראה לה התעניינות. פילוסופיה - תראה לה שאתה לא טיפש".
הבחור הבין את הדברים וכדי לא לשכוח הוא שינן לעצמו כל הדרך מהישיבה עד מקום הפגישה: "אהבה,משפחה,פילוסופיה...". משהגיע לפגישה, למזלו, הוא נפל על אחת שתקנית וסגורה כמו בונקר. ברגע זה הוא קיבל בלאק-אאוט ושכח את כל מה שאמרו לו חבריו. הוא התחיל להזיע, להיות אדום, וגם היא...לפתע הוא נזכר אהבה !
והוא שאל: "תגידי, את אוהבת קישואים?". היא ענתה לו: "לא". מיד בפתיחה לקבל "לא" זה לא כל כך נעים... הוא עבר לנושא השני- משפחה: "תגידי יש לה אחים ?". ושוב היא ענתה:"לא!". עכשיו נגמרו לו השאלות...ואז הוא נזכר בפילוסופיה...והוא שאל אותה : "אם היו לך אחים היית אוהבת קישואים ?".
התרשמות חיצונית ופנימית:
ההתרשמות צריכה להיות בעיקר מהאדם ואישיותו, ולא להיות משוחדים מהופעתו החיצונית. כתבנו במקום אחר, שהרגש הוא סוג של שוחד. וכאן נוסיף, שגם ההופעה החיצונית היא סוג של שוחד. ידוע הפסוק "כי השוחד יעור עיני חכמים...". וכן ידוע מאמר חז"ל: "איזהו חכם שרואה את הנולד". מכאן, שהמשוחד מההופעה החיצונית לא רואה את הנולד,ובכך הוא הופך להיות לא חכם, וממילא הוא קונה חתול בשק!
בפגישות עלינו לשמוע מה בן הזוג אומר, אילו רעיונות הוא מעלה, להתבונן בהתנהגותו, ולא רק להביט על מראהו. כמאמר חז"ל:"אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בו". הוא הגיע לפגישה עם מרצדס ספורטיבית בלי גג, אגזוז מבריק מניקל...הוא עצר לידה בחריקה...מיד שהיא ראתה את המרצדס היא נמסה וקרעה ברך...אבל,המרצדס הייתה גנובה!
צריך להיזהר שלא לפסול לגמרי הצעה, בגלל שבן הזוג מופיעה לפגישה כשהוא קצת מרושל בהופעתו,או שהוא לא התאים את צבעי הבגדים, הוא בגלל שהוא נראה אדם פשוט.
כאן המקום לומר שבגדיו של האדם הם כבודו, והאופן שבו אדם לבוש יוצר את סגנון ההתייחסות אליו. לכן כדאי שתבואו לפגישות ובמיוחד לפגישה הראשונה (בגלל הרושם הראשוני), כשאתם לבושים באופן מכובד ומכבד.

מאת: הרב אבנר קוואס בכיר ומומחה לזוגיות וראש ארגון ביתינו החדש.

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳