עולמנו הידידותי

עולמנו הידידותי
שינויי האקלים, הכחדה של מגוון מיני צמחים וחיות, פגיעה בשכבת האוזון (מרכיב אטמוספרי המגן על כדור הארץ מחדירת קרינה מסוכנת מהחלל), עליית רמת החומציות באוקיינוסים שגורמת למות הדגה המשמשת מזון עיקרי למליוני בני אדם, תזרים "ביו- כימיקלי"- פגיעה במחזור הטבעי של הזרחן והחנקן בטבע החיוניים לעולם הצומח, שינויים במערכות קרקעיות- למשל השמדת יערות לצורך חקלאות או רעייה שגורמת שגורמת לסחיפת קרקע נמרצת, ניצול יתר של מי שתייה וזיהומם, הכבדה על האטמוספרה בתרסיסים – חלקיקים מיקרוסקופיים באטמוספרה שמשפיעים על האקלים (התחממות) ועל אורגניזמים "נושמים", הרעלת מערכות החיים בחומרים מלאכותיים- כמזהמים אורגניים, חומרים רדיואקטיביים, חומרי ננו ומיקרו מפלסטיק ועוד.
ארבעה מתוך תשעה הגבולות הללו כבר נחצו בגלל פעילות אנושית, ואנו בדרך לחציית חמשת הנותרים. חציית פרמטרים אלה מובילה לפגיעה מיידית, אלא שזו לא תמיד מורגשת. המשך החצייה והעצמתה מרחיבה את מעגל השינויים.
מחקר המגדיר את השינויים המזיקים לסביבתנו מתפרסם במגאזין "סיינס". לדברי החוקרים, "בני האדם דוחקים את כדור הארץ אל מעבר לגבולות, אל האזור המסוכן". חציית הגבולות הופכת את העולם למקום קשה למגורים ולמחיה. לדברי הכותבים: "זו הפעם הראשונה בהיסטוריה האנושית בה יש צורך להתייחס לסכנת אובדן האיזון בכדור הארץ".
כבר התייחסנו במדור זה לנושא, אך הוא איננו יורד מסדר היום. עם זאת, המודעות הציבורית הרחבה איננה מצליחה לשנות את המצב. אנשים סומכים על הממשלות, ואלו לא תמיד מסוגלות לשלם את מחיר הניקיון הגבוה. אנשים פוחדים, לכאורה בצדק, ואינם יודעים מה לעשות. מה יהיה ?!

צפו בסרטון חשוב על מצב כדור הארץ:
על סף שואה אקולוגית - האם נשנה כיוון ?
ובכן, אילו היו אלה הנתונים כולם אכן הייתה סיבה להילחץ. אך ישנו גורם נוסף אחד שאיננו נלקח בחשבון המדעי. ודווקא הוא מכריע את כל החישובים ומשנה את תמונת העתיד כולה. מדובר במעורבות אלוקית גלויה שטרם ראתה האנושות במהלך אלפי שנות קיומה, שתפרוץ לפתע. וזה לא סוד. אלפי שנים מנבאים וחוזים את רגע הגאולה השלמה, בו יתחולל כאן שינוי אקולוגי כביר. העולם שאחריו לא יראה כעולם שלפניו ולכן (בין היתר) הוא נקרא "העולם הבא". זה יהיה אכן עולם גשמי, שיתקיימו דווקא תנאים "תומכי חיים" שיאפשרו בריאות אולטימטיבית וחיים נצחיים. גורמי סיכון סביבתיים לא יאיימו עוד על האנושות השלווה, וכדור הארץ יתגלה סוף סוף כפי שהוא באמת: אלוקי, ידידותי, מלא חסד ואמת.
מתוך: הגאולה בעולם

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳