פרה אדומה (Red Cow) כשרה נמצאה בניו ג'רסי

נדיר ביותרפרה אדומה כשרה נמצאה בחווה קטנה במדינת ניו ג'רסי שבארה"ב למשפחה יהודית אמריקנית גורמת להתרגשות רבה. הפרה אדומה, כידוע, משמשת לטיהור טמאים ובכך מאפשרת להם להכנס אל בית המקדש.
אנשי "מכון המקדש" עובדים בחודשים האחרונים על מבצע לוגיסטי מורכב במיוחד בכדי להביאה לארץ. כאמור, הפרה הזו כשרה למהדרין - לא שמו עליה עול וכל שערותיה אדומות כנדרש.

לאורך כל ההיסטוריה היהודית, על פי המשנה, נשחטו רק תשע פרות אדומות . מקום שחיטת הפרה הוא "אל נוכח פני אוהל מועד" - בדיוק מזרחית לפתח היכל המקדש ובאותו קו גובה - אתר המזוהה כיום כחצר כנסיית 'דומינוס פלוויט' בהר הזיתים.

בעל החווה, הרברט סלר, סיפר שהציעו לו מיליון דולר עבור הפרה, אולם הוא לא מוכר אותה בשום מחיר, כי הוא רוצה להיות "ראשון בתור כשמשיח מגיע".
הפרה, שלא קיבלה שם כדי שסלר לא יהיה קשור אליה נפשית אם תובא כקרבן, שמורה ביותר. סלר טורח סביבה שלא יהיה לה המום הקטן ביותר, וכל עובדי החווה מוזהרים לא לגעת בה. היא נולדה בערב פסח תשע"ג ושמורה מאחורי גדר חשמלי למנוע ממבקרים להתקרב אליה.
סלר, בן להורים ניצולי שואה גם הסביר שבעלי חוות ניסו -על ידי הינדוס גנטי ודרכים נסופות - לגדל פרות אדומות, אלא שצבע עיניה של פרתו מוכיחות שהיא פרה אדומה טבעית ומקורית.
מתנה לעם היהודי
מבחינת בעלי הפרה ניתן למסור אותה כבר כעת לידי העם היהודי, אולם העלות הגדולה של המבצע - מאות אלפי דולרים לתהליך העברת הפרה, מונעת בשלב זה את הבאתה לישראל. בנוסף, יש לאתר כוהנים שלא נטמאו מעולם בטומאת מת - דרישה שכמעט בלתי אפשרית בימינו.

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

אני מציע להשאיר אותה שם בינתיים , נראה לי שבעליה שומרים אותה טוב עד לביאת המשיח

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳