כוח התפילה

גדולה היא התפילה לפני הקדוש ברוך הוא!
פעמים רבות בחיינו אנו נקלעים למצבים קשים במגוון תחומי החיים ואיננו יודעים כיצד להגיע לפתרון, שיוציא אותנו מהמצב הקשה, שנקלענו אליו.
הקשיים יכולים לבוא לידי ביטוי בפרנסה, בחינוך הילדים, במצב פיזי או נפשי בו אנו נמצאים ואפילו במצבים שנראים כפשוטים וקלים לפתרון אך איננו מצליחים להגיע אליו.
כיוון, שתכלית בריאת העולם היא האמונה, ובורא עולם מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא רוצה שכל אחד ואחד יגיע לתכלית הזאת, לפיכך הוא נותן לאדם נסיונות, תרגילים ומבחנים של אמונה במהלך חייו.
כאשר רוצה האדם לזכות לפתרון לכל בעיותיו ולקבל מענה לכל רחשי ליבו עליו לפנות לקדוש ברוך הוא, לדבר עימו ולפרש שיחתו לפניו ולבקש מאיתו שיעזרהו.
כאשר פונה האדם אזי השם יתברך משליך כל עניניו וכל הגזרות, שרוצה לגזור, חס ושלום. כי הקב"ה הוא אבא טוב ורחמן שרוצה להטיב עימנו.
אם כל אחד ואחד מאיתנו היה מבין באמת מהי כוחה של תפילה, והיה יודע שכל הפתרונות לבעיותיו הן לא אחרות מאשר התפילות, לא היה מניח לרגע את ספר התפילה מידיו.
כאשר תפילה באה ממקום כל כך עמוק ואמיתי אין בכלל ספק, שהתפילה לא תענה.
הנקודה המרכזית - למה התפילות לא נענות ?
התפילות לא חייבות להיות תפילות מליקוטי התפילות ומספרי התהילים, שכן התפילה החזקה והנענית ביותר היא תפילתו של האדם לקדוש ברוך הוא, תפילה הנובעת ממקום של אהבה, יראה וכבוד.
תפילה, שבאה ממעמקי הנשמה, תפילה שיש בה כוח וחיבור לקב"ה, שכן קיומו של עם ישראל הוא בחיבור לקב"ה באמצעות התפילות והמצוות.
כל אחד ואחד מאיתנו חווה או התגלגל לאוזניו סיפור על ניסים גלויים, שקרו בזכות תפילות, מקרים ומצבים קיצוניים, שהתהפכו לטובה בזכות כוחה של תפילה.
רציתי לשתף אתכם בסיפור אישי, שחוויתי ועל ניסים גלויים, שעברתי בזכות כוחה של תפילה.
לפני כשמונה שנים במסגרת עבודתי כמנהלת רשת גדולה לאביזרי אופנה, עשיתי את דרכי כבכל יום לחנויות ובחזרה לביתי, באחד מהימים בזמן, שהייתי בדרכי חזרה הביתה על כביש ריק לגמרי הגיח מאחד המחלפים המשתלבים לאותו הכביש רכב של נהג שיכור, שפספס את העיקול ונסע במהירות מופרזת ופגע ברכב שלי בעוצמה רבה!
הרכב בו נהגתי עף על מעקה הפרדה ונמחץ לגמרי. כוחות ההצלה, שהגיעו למקום לא האמינו, שיצאתי ללא פגע רק עם כמה מכות יבשות, מה שלא מנע ממני לצאת בבוקר שלמחרת חזרה לעבודה. בטח אתם שואלים היכן כוחה של תפילה בכל הסיפור הזה?!.
אז פה מתחיל הסיפור האמיתי. באותה תקופה התחלתי תהליך של חזרה בתשובה התחלתי בשמירת השבת כמנה ראשונה ולקינוח שמרתי על צניעות, מה שכנראה הציל אותי ממוות ודאי !.
לאחר מספר ימים התחלתי להשתתק, כאבי ידיים, רגליים וכל מפרק, שהיה בגופי כאב בצורה בלתי רגילה.
השיער החל לנשור עד כדי הקרחה מוחלטת, התחילו להופיע על פני כוויות, שלאט לאט כיסו את כל חלל הפנים, ואני "ילדה" צעירה שעוד לא התחילה בחיים נותרתי משותקת, בלי שיער ועם פנים מכוסות בכוויות.
הייתי במצב בריאותי קשה מאוד אך במקום רוחני גבוה מאוד.
לא אשכח את היום בו ישבתי בחדר והתחלתי לנהל דו שיח עם השם יתברך ושאלתי אותו מה קורה לי, אני רק "ילדה", שרוצה לחיות!
התריסים בחדר היו מוגפים וקרני אור בודדות הצליחו לחמוק מבעדם, כשהרמתי את הראש לתקרת החדר הבחנתי בדמות הצדיק הגדול, שנוצרה מקרני האור, שחמקו מבעד התריסים זאת הייתה דמותו של הבבא סאלי, מבהלה קפצתי מהמיטה כאילו כלום לא כואב לי, אך הדמות עדיין השתקפה בתקרת החדר, מענה מהקדוש ברוך הוא לשאלותי הוכחה להשגחה עליונה.
באותו היום התחלתי לנהל דו-שיח קבוע עם הקדוש ברוך הוא כי ידעתי ששם אמצא מרפא לבעיה הרפואית שנפלה עלי. וכפי שנפלה עלי מידי שמים כך תעלם בידי שמים.
לא פחדתי מכלום ידעתי, שהקדוש ברוך הוא עמדי תמיד, גם כשעברתי סידרה של בדיקות מקיפות שבעקבותם הסתבר, שבעקבות הטראומה של תאונת הדרכים הקשה התפרצה אצלי מחלת הזאבת – לופוס, לפי דבריו של פרופסור מוערך ביותר במחלקה האוטואימונית בבית החולים בלינסון, הכוויות שעל פני יהפכו לצלקות, השיער לא יגדל לחלוטין ויישארו קרחות, על ללדת ילדים בכלל לא היה על מה לדבר, כשיצאתי מהשיחה הזאת יצאתי עם חיוך, הפרופסור חשב, שהשתגעתי ורק אני ידעתי, שהכל בידי השם יתברך ואין לי ממה לפחד.

הגעתי הביתה מותשת מהנסיעה והכי מצחיק מחוזקת מהשיחה עם הפרופסור, התחלתי לדבר עם השם בכיתי קצת וביקשתי, שהכל יעלם כי באמת כבר לא היו לי כוחות.

במשך שבוע של שיחות בכי ובקשות, התחילו פתאום הכתמים שעל הפנים להעלם, אומנם לקח קצת זמן עד, שהכל נעלם אבל שום צלקת לא נשארה, השיער צמח והכאבים נעלמו!.
היום לאחר שמונה שנים של התחזקות ואמונה רבה, הרבה תפילות ואהבת השם זכיתי למשפחה אוהבת ולשלוש בנות מתוקות יתברך שמו לעד! והכל בזכות תפילה ואמונה.
כל דבר, שמתעורר בליבכם אל תהססו תיפנו לאחד לאבא שבשמיים ותזכו לניסים גלויים בעזרת השם !
"שומע התפילה"

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳