פרשת וישב - שיעור לנשים בלבד - הרבנית ימימה מזרחי

חשיבות כל נר של חנוכה עפ"י השיעור של הרבנית ימימה מזרחי 🙏🙏
👍 נר ראשון - זהו נר לכל הבודדות. נר אחד בחושך. להגיד לה' איך בחושך הזה את חותרת ומבקשת וקוראת "איכה" והנה את מדליקה נר לכבודו.
איך ניצלים מבדידות? נר ראשון רומז לאברהם אבינו, מידת החסד. ניצלים מבדידות ע"י עשיית חסד. תהיי חסידה! לבקש מול הנר על אחרות! לעשות חסד עם אחרות למרות שגם לך אין.
👍 נר שני - נר שני זה לבן זוג ולשלום בית ולדעת שהוא לא יהיה כמוך. הרמח"ל אומר שהמילה "שני" היא מלשון "שוני" התגברות על המחלוקת בינך לבין הבן זוג. נר שני זה הנר של יצחק הגיבור. עבודת המידות הזו של למצוא בן זוג שלא יתאים לי אבל אני אסתדר איתו.
👍 נר שלישי - להתפלל על שלום בית ועל ילדים שיהיה להם התלהבות בתורה, לדברי קדושה.
👍 נר רביעי - לבקש אמהות (שורוק ב-ו') בריאה. נר רביעי זה 4 אמהות. לבקש איזון בין השאיפות שלנו מחוץ לבית (קריירה וכו') לבין התפקיד שלנו בבית. 
👍 נר חמישי - הפעם הראשונה שהאור גובר על החושך כי יש יותר נרות דולקים. לבקש שה' יתן לנו מבט מואר על החיים! המהר"ל אומר לבקש ש-5 חומשי תורה יספגו בילדים שלנו. רק מי שלומד תורה רואה אור. לבקש על עמ"י שיחזור בתשובה ושלא תהיה התבוללות.

👍 נר שישי - ערב שבת - לבקש על זיווג הגון משורש נשמתנו. ולחלום על ישועה.
לבקש שלא רק שהילדים שלנו יספגו תורה אלה שיחדשו גם הם חידושים בתורה. נר שישי, 6 סדרי משנה - התורה שבע"פ. 
👍 נר שביעי - לבקש על הפרנסה שתבוא באורח נס. לבקש על בית המקדש שהיו 7 קנים במנורה שיבנה בעז"ה בקרוב!
👍 נר שמיני - זאת חנוכה. יום שהוא מעל הטבע. מסוגל לניסים גדולים. החתם סופר אומר שצריך לעמוד מול החנוכיה ולבכות עד שהשלהבות מטשטשות לנו בעיניים. לבקש על פקידת עקרות. "הבט נא משמיימה ופקוד גפן זאת" זאת חנוכה. לעמוד מול החנוכיה ולחלום ולהתגעגע. לקבל על עצמנו מחנוכה זה עד חנוכה הבא מצווה שאנחנו נמסור עליה את הנפש. נקיים אותה בכל מחיר. זה יכול להיות כל מצווה או קבלה טובה שתקבלי על עצמך.
🙌 לאכול הרבה סופגניות - שפע בפרנסה
🙌 לשבת 1/2 שעה מול הנרות - סגולה לישוב הדעת.

🙌בשורות טובות!!!!😄😄

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳