יהדות מול דתות אחרות - נצרות ואיסלם

אין דת בעולם!! אשר מעיזה או העיזה לטעון כי ספר חוקיה ניתן לה במעמד התגלות אלקית או אפילו מלאכית, - בפני מאה אנשים. גם אין מי שתטען שספר חוקיה ניתן בפני חמישים איש, גם לא בפני עשרה. ואף לא בפני שנים.
היהדות, מלבד הידוע והמפורסם כי היא הקודמת לכל הדתות המהוות חיקוי זול לה באורח בולט, היא גם היחידה בעולם הטוענת: האלקים (האחד והיחיד) התגלה במעמד נשגב לעיני כל בני עמי, אשר מנו אז שש מאות אלף איש מלבד נשים וקטנים (בהתחשב בגיל הנישואין בתקופה ההיא וריבוי הילודה הרי באומדן זהיר המספר המדוייק עובר את שני מליוני בני אדם, אשר לפי היהדות השתתפו באותו מעמד), כדי להעניק לאנושות את ספר השימוש הנכון בעולם [הוראות יצרן!] כאשר היהדות נוקבת בשנה המדוייקת (ה' תמ''ח) בתאריך המדוייק (ו' סיון), וביום המדוייק (שבת), בעת המדוייקת (בעת הזריחה), ובמקום המדוייק (מדבר סיני, בסמוך להר סיני) אשר בו התרחש אותו מעמד נשגב.
--------------------------------------------------------------------------------------------

הרב אמנון יצחק - יהדות מול דתות אחרות - נצרות ואיסלם


ההבדל העצום הזה שבין הדת היהודית לבין חיקוייה דתות השקר, נובעת מסיבה פשוטה: מסוכן לשקר עם שותף. כל נוכל המיסד דת חושש כי יום יבוא וסכסוך בינו לבין שותפו לייסוד הדת יגרום לשותף לגלות את האמת ולהכריז: הכל שקר! לא היו התגלויות ואין נבואות. חברי פשוט נוכל! היהדות אינה חוששת להכריז כי האלקים נתן את תורתו לעם הנבחר בפני כל העם, ככתוב במפורש בתורה. ואדרבה, לא יתכן ''להשחיל'' להסטוריה סיפור כזה ולבקש מעם שלם לשמור שבת, להניח תפילין, לשמור טהרת המשפחה, וכו', שהרי מיד ישאלו המאזינים את המספר: מדוע נאמין לך, כיצד יתכן שמעמד כזה שלפי דבריך היה בפני כל אבותי, לא היה ידוע להורי ולאבותיהם במשך כל הדורות עד היום. מדוע הם לא שמרו וקיימו את כל שאתה מבקש ממני?

ועוד נוסיף, שאם הושחל סיפור כזה להיסטוריה בטענה שהיה מעמד כזה ונשכח וכו' הרי א. איש לא היה מקבל טענה כזאת, שהרי היא סותרת את האמור בתורה עצמה שלעולם היא לא תשכח מעם ישראל (ראה דברים לא, כא: ''כי לא תשכח מפי זרעו''). ב. אם כן, הרי היינו צריכים היום לדעת זאת, שהיה סיפור כזה ונשכח, ולפני כך וכך שנים נודע איך שהוא למישהו והוא פירסמו. ואילו לנו ידוע כי במשך כל שנות ההיסטוריה של העם היהודי הועברה התורה כפי שהיא כיום בדיוק מאב לבן ברצף גמור, ממעמד הר סיני - ועד דורינו זה.(אתר הידברות - הרב זמיר כהן)

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳