כל כבודה בת מלך פנימה ♛

כָּל- כְּבוּדָּה בַת-מֶלֶךְ פְּנִימָה מִמִּשְׁבְּצוֹת זָהָב לְבוּשָׁהּ

ישועות גדולות בזכות הצניעות
נשים רבות כלל לא מבינות את המעלה העצומה של הצניעות. זה אחד הדברים החשובים ביותר בתפקיד האישה בעולם. האישה עוברת ניסיונות גדולים הקשורים לזה ולמרות שמבחינה טכנית זה נשמע כמו הדבר הכי קל בעולם שאותו אפשר לעשות ללא מאמץ ובלי שום כוונה מיוחדת, בכל זאת יצר הרע הוא גדול ביותר והופך את עניין הצניעות לאחד הדברים הקשים ביותר בשביל הנשים. דווקא בגלל המעלה העצומה של הצניעות והדברים העצומים שאפשר לזכות להם, היצר הרע נלחם בזה בכל הכוח. כי הוא לא רוצה שנשיג דברים טובים, אלא הוא רוצה להכשיל אותנו.
צניעות |  הרב יפתח סופר  
במיוחד בדור שלנו, צריך לדעת שהצניעות זה עיקר התיקון בשביל הנשים. אנחנו נמצאים באלף השישי שמסמל את היסוד שהוא תיקון הברית ושם עיקר היצר הרע. לכן העבודה העיקרית של הגברים קשורה לזה, להתרחק מעריות, לשמור על העיניים וכו׳. מצד הנשים העבודה העיקרית היא הצניעות, שהרי על ידי חוסר צניעות הן מכשילות את הגברים בעניין הזה.
לכן מצד אחד היצר הרע החזק ביותר נמצא שם, אבל מצד שני צריך להבין שזה המקום הטוב ביותר להתעלות בו. ככל שהיצר הרע גדול יותר, כך האפשרות לצמוח לדרגות גבוהות גדולה יותר. צעד אחד קטן של צניעות יכול לעשות רעש גדול מאוד בשמיים שישנה את כל המציאות בשבילנו. בכל מקום שומעים על סיפורים מופלאים של נשים שלקחו על עצמן בלי נדר לשים כיסוי ראש, ללבוש חצאיות ארוכות וכו׳ וזכו לישועות גדולות וניסים מופלאים מעל הטבע.
אנשים מחפשים סגולות, מחפשים איך להתקרב להשם, איך לזכות לשפע, איך להתקדם ברוחניות, ויש לנו אפשרות לעשות צעד ענקי בעל רושם עצום בקלות רבה יחסית. יש לזה כוח אדיר ולא מובן. לפעמים חושבים שעניין הצניעות הוא מוגזם מדי ושזה לא נורא כל כך. אבל צריך לדעת שיש לזה חלק עיקרי וחשוב ביותר בתיקון הנשמה.
מתוך אתר אמונה

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳