פרנסה | הרב יוסף מזרחי

הפרנסה של האדם תלויה ב...
א. כשרות העסק שלו - "סור מרע"
ב. היושר הפנימי שלו - "נשאת ונתת באמונה" 
ג. המעשרות שלו - "עשר בשביל שתתעשר" , "ובחנוני נא בזאת"
ד. מה שנגזר עליו להרוויח בראש השנה - "מי יעשיר ומי יעני"
ה. שמירת הפה - לא לדבר בתפילה - "פרנסה אותיות רסן-פה"
ו. הכבוד שהבעל עושה לאשתו - "אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו" (בבא מציעא נט.)
ז. סגולות לפרנסה טובה - לחצו לקריאה: "פרנסה טובה סגולות לפרנסה" 
ח. סגולה בדוקה ומנוסה לפרנסה טובה - להיזהר לא להכשיל את הרבים.


שאלה בקשר לבעיות בפרנסה - הייתה לי הצלחה גדולה ופתאום הכל נעצר לי המזל נחסם לי כבר 4 שנים שאני לא מצליח להביא פרנסה לביתי ! לפני כן , כל מה שעשיתי פשוט הצליח , למה זה קורה לי? 

תשובה:( מ-הרב רביד נגר) 
אחי היקר , בראש ובראשונה צר לי לשמוע שקשה לך עם הפרנסה אח יקר , עם ישראל כולו מתמודד עם קשיים כלכליים ומשפחות רבות נוטלות חלק במצוקה הכלכלית. אני לא יודע אם שייך לחפש אשמים, זו מציאות שמכה בעולם כולו בכלל ובעם ישראל בפרט. הכי נכון יהיה להמשיך לעשות השתדלות ולהאמין שבע"ה הכל יסתדר. 
אם אתה מחפש היבט מיסטי או סיבה רוחנית לקשיי הפרנסה, יכול בהחלט להיות שנגזרה עליך גזירה לא פשוטה והמירו לך אותה לקשיים בפרנסה , לדוגמא , אם חס ושלום נגזרה על אדם גזירת מוות , כתב רבי נחמן מברסלב שלפעמים ה' ברחמיו המרובים ממיר לו את המוות לקשיי פרנסה או לעוני גדול , כי עני משול למת , אז במקום שימות , עדיף שיסבול קצת צער פרנסה וימותק מעליו הדין. בכל צער אפשר למצוא נקודה חיובית של אור. 

אבל יש עוד כמה אפשרויות שלימדונו גדולי ישראל - שהם בדוקות ומנוסות. בד"כ כשיש בעיות פרנסה יש לזה קשר ישיר לפגם ברית קודש ולדיבורים בבית כנסת. מוציא זרע לבטלה ראשי תיבות מז"ל - אדם ששומר על בריתו זוכה להתברך בפרנסתו פרנסה אותיות - רסן פה - נסה לקבל על עצמך לא לדבר בבית כנסת ותהיה לך ברכה גם אשה מסוגלת למשוך שפע לביתה כששומרת על גדרי צניעותה.

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳