"טבעת נישואין לגבר ולאשה" ?! הרב אמנון יצחק

טבעת לגבר כן או לא ?! - חשוב לי לדעת
אני מתחתנת בע"ה אוטוטו האם לבעל אסור לשים טבעת (אפילו טבעת ממש דקה) מההלכה? אני מעדיפה שישים (אם גבר שם טבעת , לפחות רואים שהוא נשוי)

תשובה - מהרב רביד נגר
 קודם כל מזל טוב, אני שמח לשמוע שזכית למצוא את החצי השני, בנוגע לשאלה ששאלת, זה לא עניין של אסור או מותר, יש כאן כמה דברים שכדאי לתת עליהן את הדעת.
א. "לא ילבש גבר שמלת אשה" (למרות שבתקופת המשנה גברים כן הלכו עם טבעת היום זה לא נהוג).
ב. "בחוקותיהם לא תלכו" (ויקרא כ',כג') מי שנוהג לעשות כן זה הגויים וזה לא מנהג ישראל.

אז נכון שזה עשוי להראות לנשים אחרות שהוא נשוי, אבל תאמיני לי שמה שימנע מהגבר שלך לבגוד בך זו לא הטבעת ! גבר אמין וירא שמים שלומד בכולל, או מחובר למסגרת תורנית והולך בדרך ה' לא צריך טבעת כדי לא לבגוד באשתו, אבל אם מדובר במקרה אחר, של גבר שלא לומד ולא מחובר למסגרת או לרב, גם טבעת לא תעזור, כי אם תריבו והוא יחליט לבגוד הוא פשוט יסיר אותה ונגמר הסיפור ! לכן אני מציע לך לסמוך על גדולי הדור שאמרו שאין הדבר ראוי וזה הכל, אם את בכל זאת רוצה שהוא ישים חשוב שתדעי שאין איסור לעשות כן, והיום אני מכיר בנות שפשוט דורשות מהבעלים שלהם לשים טבעת, אז אני חושב שיש לך על מי לסמוך אם המטרה שלך היא להראות שמדובר בגבר נשוי כדי למנוע מנשים אחרות ליצור עמו קשר (נשים דתיות) סתם הערה צדדית יצא לי לשוחח הרבה עם בחורים נשואים שעונדים טבעת ומסתבר שנשים (שרחוקות מתורה ומצוות) מתעניינות דווקא בגברים הנשואים ויוצרות קשרים אסורים עם גברים שיש להם טבעת יותר מאשר עם רווקים מזדמנים, כי בחור נשוי הוא בחור איכותי יותר מסתבר, לכן אני חושב שבמקום להקפיד שהגבר יענוד טבעת תקפידי שהגבר ייכנס למסגרת תורנית ויתלבש כמו בן מלך, זה יחסוך הרבה יותר ניסיונות תאמיני לי בהצלחה בכל מקרה. (מעיקר הדין אין בזה איסור עד כמה שידוע לי)
"טבעת נישואין לגבר ולאשה" ?! הרב אמנון יצחק

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳