נפלאות העגבנייה

העגבנייה משמשת כמרכיב המרכזי במטבח הישראלי. האם העגבנייה באמת כל כך בריאה כשם שהיא כל כך נפוצה? ובכן, לאור מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מסתבר שהחוש הישראלי אינו טועה, ויש לעגבנייה איכויות רבות.
מורידה כולסטרול ומפחיתה שבץ
העגבנייה היא בעלת ערך תזונתי רב. היא עשירה במינרלים חשובים מאוד, אשלגן וברזל. היא אף עשירה בוויטמינים רבים כגון ויטמין C המוכר לרבים מאתנו. יש לציין שמרבית ויטמין ה   Cנמצא בג'ל שסביב גרעיני העגבנייה. העגבנייה מכילה אף ויטמין K החיוני לקרישת דם ובריאות העצם. בעיקר כוללת העגבנייה חומרים נוגדי חמצון המנטרלים רעלים (רדיקלים חופשיים) כגון בטא קרוטן.
ואולם, הנוגד החמצון העיקרי בעגבנייה הוא הליקופן, הנותן לה את צבעה האדום, ואשר נחשב לנוגד חמצון מהחזקים שיש. הליקופן נמצא גם בענבים אדומים, תפוזי דם, רימונים ואבטיח. על פי מחקרים הוכח, שצריכה גבוהה של חומר זה דרך המזון מונעת באופן משמעותי את הסיכון ללקות בסוגי סרטן שונים, ובעיקר בסרטן הערמונית. כמו כן הוכח, שבכוחו למנוע התפתחות מחלות לב וכלי דם והוא תורם לאיזון רמות הכולסטרול בדם.
פעילות נוספת שלו- ואולי החשובה ביותר- היא ההגנה על הכולסטרול LDL מפני נזק חמצוני, כלומר, הפיכתו לחומר רעיל, מה שמקנה לו (בטעות) את השם 'כולסטרול רע' העלול לשקוע בכלי הדם ובכך להביא להיצרות כלי דם ואף לדגי סתימתם. כך מוגן הכולסטרול LDL והוא אינו רע עוד, אלא יתרה מכך, הוא יכול לתרום את תרומתו לבריאות במספר תחומים.
התברר באופן מפתיע שהדרך הטובה לקבל את הליקופן מהמזון בעוצמה מוגברת הוא באמצעות חימום (במקרה זה העגבנייה מתאימה לכך מאוד) ולאחר ריסוק המזון, כגון במטבוחה או רוטב עגבניות בבישול ביתי. בדרכים אלו הזמינות ויכולת הספיגה של הליקופן מהעגבנייה עולה. דבר חשוב נוסף הוא שהליקופן הוא חומר שמתפרק בסביבה שומנית. אי לכך, רצוי לאכול את העגבנייה עם מעט שמן כגון סלט עגבניות עם שמן זית. יש לציין שאת העגבנייה יש לאכול כשהיא בשלה באופן מלא והמדד לכך היא היותה אדומה. כך אנו בטוחים יותר שרמת הסולנין בפרי נמוכה. ואולם, אינה מומלצת לרגישים במערכת העיכול ואלו הסובלים מבעיות פרקים בגלל הסולנין המצוי בה.

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳