רפואה עצמית

תמיד רצוי להתייעץ ברופא, אך לא פעם, אנו יכולים להיות הרופאים של עצמנו. לשם כך עלינו להתאזר בידע ובעיקר במודעות.
הדלק של הגוף, זאת כולם יודעים, הוא המזון שאנו צורכים. כאשר התחום לוקה בחסר זה יכול להתבטא בכל מיני סימפטומים, אשר מבשרים לנו שיש לתת את דעת ולהשלים את החסר.
מי שסובל מבעיות במערכת העיכול: בעצירות, תחושת נפיחות בבטן, מים ושלשולים מבין שהדבר קשור לתחום המזון שהוא צורך ולתקינותה של מערכת העיכול. אך יש לדעת שגם בעיות הניצבות בקצה השני של הסקאלה, כמו דיכאון או הפרעה טורדנית כפייתית עשויות להיות קשורות לתחום המזון.
הכיצד?
הגוף בנוי באופן שהוא נצרך למגוון של סוגי "דלקים" המצויים באופן טבעי במזון. אמנם כאשר נוצר חסר בויטמינים מסוג D,F,B-2,ו-B-12, עשויים לפתח את אחת ההפרעות הנזכרות.
בדיקת דם פשוטה יכולה לגלות את החסר באחד מהויטמינים הנ"ל.
יודגש שלפעמים צורך אדם מזון שמכיל את הויטמינים, אך בכל זאת הם לא נספגים אצלו, זה יכול להתרחש כאשר הוא נוטל אנטיביוטיקה שמחסל אמנם נגיפים רעים, אך יחד עם זה מחסלת גם חיילים טובים כויטמינים Cו-D. בתקופה זו חשוב להשלים את הויטמינים בצריכה נפרדת  כשעתיים לאחר נטילת האנטיביוטיקה והתעכלותה.
אגב, מזון מן החי- בשר, עופות ודגים מכיל לפעמים שיירי אנטיביוטיקה שנטלו בעלי החיים ואף היא עשויה להשפיע על ספיגת הוויטמינים.
*   *   *
אך לא רק אנטיביוטיקה מעכבת ספיגת ויטמינים, זה יכול להיות לחץ בו מצוי האדם שגורם לחוסר יעילות של מערכת העיכול. באופן זה הגוף למעשה לא מקבל את הויטמינים לו הוא נצרך, למרות שהם בהחלט נכנסים דרך הפה.
תופתעו לשמוע כמה מחלות קשורות למערכת העיכול הלא תקין. החל מבעיות עור, אקזמה, פצעי בגרות, דרך מחלה אוטואימונית ומתאפיינת בכך שתאי מערכת החיסון תוקפים תאים ורקמות של הגוף עצמו במקום לתקוף פולשים חיצוניים ועד דלקת מפרקים (ראומטיזם).
*   *   *
תחום נוסף כלפיו יש להיות ערים, הוא האלרגיה, לפעמים האדם אלרגי למאכל מסוים למרות שהוא מאכל רגיל ופשוט, כאשר אדם מבחין שמערכת העיכול שלו משדרת קריאות מצוקה ללא ידיעה לסיבה, ייתכן שהוא רגיש לחיטה או למוצרי חלב.
חשוב לבדוק זאת! הבדיקה יכולה להיעשות ע"י הימנעות מאכילת חיטה ומוצרי חלב למשך כשבועיים, ואז יש לבחון אם חל שינוי לטובה.
לפעמים רופאי משפחה יחפשו כל מיני סיבות ורעיונות ובדיקות שונות וישכחו את הדבר הפשוט של רגישות למאכלים שונים.
הכרתי מקרה של אדם שהיה חולה זמן ממושך ובסוף מצאו שחיטה - דבר שאכל כל חייו ללא בעיות הפך להיות האויב שלו. הוא הפסיק את אכילת החיטה ותוך זמן קצר הבריא לגמרי.
במקום מוצרי חיטה יש לצרוך מוצרים שמיוצרים מקמח כוסמין או שיפון. הצרכנים הרבים שביקשו זאת גרמו כיום לחברות לא מעטות לייצר מגוון של מוצרים מהודרים מקמחים אלו.
נכון, זה יותר יקר- אבל להיות לא בריא זה הרבה יותר יקר...
במקום מוצרי חלב רגילים אפשר לנסות יוגורט אורגני, ואם גם זה לא מועיל אזי יש להיפרד ממוצרי החלב.
נראה מכמה מקומות שכשהתורה דברה על "ארץ זבת חלב ודבש" הכוונה הייתה לחלב עיזים ולא חלב פרה המצוי כיום.
לצד זאת יש להימנע מכל מאכל או משקה ממותק, לצרוך יין יבש, ולהתרחק כמטווחי קשת משמן ושומנים לא בריאים. יש להשתמש רק בשמן זית (אמיתי) (גם בזה יש למעט), שמן שומשום/ שמן פשתן.
למרוח כף של שמן זית או פשתן על פרוסת לחם ולאכול לבריאות. לשלב זאת עם יוגורט לא מפוסטר. ועם קפסולה של פרוביוטיקה (לפני האוכל) והרי לך ארוחה טעימה, מזינה ובריאה.
שימו לב, שמן פשתן לא מומלץ לבישול כלל, כמו כן מדובר בשמן רגיש אשר חייב לשהות בקירור, יש להשיבו למקרר מיד עם תום השימוש.
*   *   *
במטבח הבריא תופס מקום של כבוד פרי הלימון, כדאי לשתות תה ירוק עם מיץ לימון, שכן נוגדי החמצון ("אנטיאוקסידנט") שבתוך התה נספגים טוב יותר עם האנזימים של הלימון. שניהם יחדיו מסייעים להפחית לחץ.
מומלץ מאוד להזליף מיץ לימון טרי על סלט ירקות, לא רק לשיפור הטעם, כי אם לשיפור ספיגת האוכל בגוף.

-חשוב לציין כי אין במאמר זה חלופה לייעוץ רפואי, המדור ניתן כהמלצה בלבד-      

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳