חינוך ילדים | שרשרת הזהב של היהדות

מסירות נפש למען חינוך הילדים
לחינוך הילדים צריך לפעמים מסירות נפש. לא תמיד מתנהלים העניינים על מי מנוחות. לא אחת עומדים ההורים במצבים קשים ובהתלבטויות לא קלות. אך כדי לעבור את כל המכשולים חייבים לפעמים לגלות גבורה ועקשנות ואף להפקיר את מה שנראה לנו יקר ביותר למען חינוך ילדינו.
Image result for ‫חינוך ילדים‬‎
אחד הדברים שעתידים אנו לתת עליהם את דין וחשבון, הוא חינוך הבנים שלנו. שם בעולם העליון ישאלו כל אחד ואחד מה הוא עשה למען חינוך ילדיו. וכתב מו"ר הגאון הצדיק רבי יהודה צדקה זצ"ל, בספרו "קול יהודה" על הפס' "איך אעלה אל אבי והנער איננו איתי". כל אדם צריך לשאול את עצמו בעודו בעולם הזה: "איך אעלה אל אבי שבשמים, והנער איננו איתי". כל אדם צריך לשאול את עצמו בעודו בעולם הזה: "איך אעלה אל אבי שבשמים, והנער- דהיינו הילד שלנו, איננו איתי. אם אדם לא חינך את בניו לדרך התורה והמצוות, אם לא הקנה לבניו את הידיעות המינימאליות שכל יהודי חייב לדעת, מה יענה לבורא עולם? באיזה פנים יעמוד לפניו? לכן, גם כאשר חינוך הילדים דורש מאיתנו מסירות נפש ובקרבה גדולה, חייבים אנו לעשות זאת, כי בזה תלוי המשכיות הדורות ואסור לנו לעצור את שרשרת הזהב של היהדות.
ישנם מקרים שבתי הספר המחנכים לדרך טובה, אינם מצויים בקרבת מגוריו של אדם, וכדי לשלוח את בניו לשם עליו לטרוח רבות, או לשלם הוצאות הסעה וכדומה, בעוד שבקרבת ביתו נמצא בית ספר שאיננו מחנך ברוח התורה והיהדות. בוודאי שההורים נמצאים אז בדילמה גדולה ואינם יודעים מה להחליט. לפעמים מחמת חוסר יכולת או חולשת אופי, נכנעים ושולחים את ילדיהם לחינוך קלוקל. לו ידעו ההורים הללו כמה הרס וחורבן הם גורמים לנפשו הטהורה של ילדם, או אז היו מתעוררים כארי להתגבר כל הקשיים והמכשולים לבלתי תת לעיניהם שינה ולעפעפיהם תנומה עד אשר ילמד בנם באותו בי"ס רחוק אמנם אך קרוב ליהדות למוסר ולדרך ארץ.

(הרה"ג הרב יעקב שיכנזי שליט"א-מתוך עלון "בית מרן")    

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳