הוכחה לאמיתות התורה | הסוד שמאחורי ברית המילה ביום השמיני

ברית מילה היא המצווה הראשונה שיועדה לעם ישראל. וכשם שהמצווה הראשונה שקיים אברהם אבינו היתה ברית-מילה, כך גם המצווה הראשונה שכל יהודי ויהודי מקיים, בהיותו בן שמונה ימים בלבד, היא ברית-המילה. ואכן, מצווה זו מסמלת, יותר מכל שאר המצוות, את הקשר הנצחי שבין עם ישראל לאלוקיו, קשר שנחתם בבשרנו.
הזמן המתאים ביותר ל"ברית מילה" על פי המדע
הרב זמיר כהן
תגלית מדעית מרעישה מצביעה על קשר לא-מקרי בין זמן קרישת הדם בתינוק, למועד עריכת ברית המילה
עוד הוכחה שתורה משמיים.
אחת המצוות המפורסמות ביותר שביהדות -ואשר הובטחנו בתורה שהיא תשמר על ידי עם ישראל לנצח ובשמחהגם אם יהיה ציבור רב שאיננו שומר מצוותהיא מצוות ברית המילה.
וכך נאמר בתורה: ''...וביום השמיני ימול את בשר ערלתו''
אין התורה מצווה למול את התינוק הנולד מיד בימים הראשונים ללידתו.
היא גם אינה מצווה למול אותו מן היום השמיני והלאה.
אלא ''וביום השמיני ימול את בשר ערלתו''. ביום השמיני בדווקא.
הוכחה לאמיתות התורה | הסוד שמאחורי ברית המילה ביום השמיני | הרב יוסף מזרחי

נצטט מדברי ד''ר אילה אברהמוב במאמרה ''בעיות קרישה ודמום ביילוד"מנגנון הקרישה תלוי בקבוצת חלבונים הנוצרים בכבדאשר נקראים 'גורמי קרישה' או 'פקטורי קרישה'. גורמים אלה מסומנים במספרים הרומיים (I-IIIX) 1-13, והם מפעילים זה את זה בשרשרת [בעזרת אנזימים] עד לקבלת הקריש היציב הנקרא 'פיברין'.
בימים הראשונים אחרי הלידה אין הכבד בשל עדיין לפעילות זו, וברור שאינו יכול לעמוד במעמסת יתר של פעילות כירורגית. דבר היכול לגרום למותו של התינוק עקב דמם מסיבי, ללא יכולתו של התינוק להתגבר על הדמם הזה.
באופן פיזיולוגי עד גיל 8 ימים הכבד מתחיל להתאושש,
הוא הולך ומתבגר, ותיפקודיו משתפרים, ובגיל 8 ימים קיימת כבר רמה מספקת של גורמי קרישהומניעת דימום''.
יש לציין כי גם חוקרים לא-יהודים כגון ד''ר גיימס ארמנד קוויק, שנחשב לאחת הדמויות החשובות בהיסטוריה של הרפואה בארה''ב, הביעו את התפעלותם מקשר לא-מקרי זה שבין זמן הקרישה למועד ברית המילה. 
ד''ר גיימס ארמנד קוויק כותב: "אין זה מקרה שלפי דת משה מבצעים את טקס המילה ביום השמיני דווקא".
ביוני 2000 יצאה לאור המהדורה המעודכנת של ספרו רב-המכר של ד''ר ס.י. מקמילן, הנקרא "אף אחד מן המחלות הללו". בו הוא מציין בפליאה כי בעוד שבימיו הראשונים של התינוק קיים חסר משמעותי בחומרי הקרישהואילו לאחר היום השמיני חומרי הקרישה עומדים על רמה מספקת וקבועה הנשארת לאורך כל חיי האדם (100%( - הרי שלקראת היום השמיני מתרבים חומרי הקרישה בקצב מהיר והם עומדים ביום השמיני על רמה של 110%!!
כלומר, ביום השמיני, ורק ביום השמיני, מגיע ריכוז חומרי הקרישה לשיא של כל הזמנים, מעל הכמות הרגילה המלווה את האדם לאורך כל חייו.
ואיש המדע הנכבד, ד"ר מקמילן, אינו מסתיר את התלהבותו:
"יש לשבח את אנשי המדע שעמלו כל השנים הללו, עד שגילו שהיום הבטוח ביותר לביצוע ברית המילה הוא היום השמיני. אך בעת שאנו מוחאים-כף למדע על תגלית חדשה זו, אנו יכולים לשמוע הד עמום מדפי התנ"ך.
הדפים הללו מזכירים לנו שלפני 4,000 שנה האלוקים ציווה את אברהם למול, ואברהם מל את בנו ביום השמיני דווקא, לא משום מסקנה מדעית לאחר שנים רבות של מחקרים...
יום זה נבחר על ידי מי שברא את גורמי הקרישה".
שנזכה רק לשמחות


אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳