פרשת אמור | קדושת הכהנים וייחוסם המיוחד

קדושת הכהנים וייחוסם המיוחד
עם ישראל הוא מיוחד מכל העמים  - אחד המאפיינים הבולטים למיוחדות הזו היא שאנו בעצם משפחה אחת גדולה.
האבא של כולנו היה יעקב - שנקרא על ידי ה' יותר מאוחר כ- ישראל
12 בניו היו : ראובן, שמעון ,לוי , יהודה, יששכר, זבולון, נפתלי, גד, דן ,אשר, יוסף ובנימין .
לכל בן היו ילדים .. משפחתו של כל אחד נקראה בשם : שבט 
אחד השבטים שנקרא לוי ,נבחר על ידי ה' לעסוק בענייני קדושה בלבד  -עבודת המקדש ולימוד תורה ברציפות יום ולילה (במשמרות, כמובן).
בתוך שבט לוי, הייתה חלוקה נוספת: שלושה בנים היו ללוי : גרשון, קהת ומררי
מקהת יצאו שני בנים : משה רבינו , ואהרון
אהרון מקבל מה' מתנה נוספת - לעבוד פיזית בתוך בית המקדש .רק לו ולזרעו אחריו יש את הרשות לעבוד שם, בהקרבת הקורבנות והקטרת הקטורת. את פדיון הבן הבכור לעם ישראל יכולים לעשות רק הכוהנים ולברך ראשון בתורה ולברך את ברכת הכוהנים בכל יום .
מאז חורבן הבית הראשון התפזר עם ישראל בין האומות וכך גם שבט הכוהנים ,לכן ישנם כוהנים מתימן, מאירופה, מעיראק או מכל מקום אחר בעולם
*********************************************************************
על נהרות בבל | מידד טסה
 

מכל משפחות עם ישראל - מיוחד הוא שבט הכוהנים
אסור להם להתחתן עם גרושה והכהונה עוברת לבן בלבד .
בשנים האחרונות בעקבות התקדמות המדע ופיצוח הקוד הגנטי ניתנה הזדמנות פז לבדוק בצורה אקראית, האם באמת כל הכוהנים שורשם באב אחד ? 
להלן סיכום המחקר הגנטי | הרב זמיר כהן 
במחקר גנטי שנמשך מספר שנים, נמצא גֶן משותף אצל כוהנים ללא הבדלי מוצא; אשכנזים וספרדים, תימנים ותוניסאים.
70-80%
 מהם נושאים ב- D.N.A. שלהם גֶן משותף בשכיחות גבוהה, שאין כמוה בשום קבוצת אוכלוסייה אחרת. אצל יהודים שאינם כוהנים, ואצל גויים, אפשר למצוא את הגֶן הזה בשכיחות של 5% בלבד. הגֶן הזה מעיד על היות הכוהנים בני אותה משפחה, צאצאיו של איש אחד שהוא אבי המשפחה. כל הקורא בתורה יודע כי הכהונה מתחילה באהרון הכהן, וכל בניו אחריו, וכן בניהם ובני בניהם, הם כוהנים.

אהרון וצאצאיו נבחרו ע''י הקב''ה להיות מורי התורה לעם ישראל ומשרתי ה' בבית המקדש בשם כל העם, ועד היום הם מברכים את המתפללים ב''ברכת כוהנים''.

******************************************************************
המחקר נערך על ידי דר' גולדשטיין מאוניברסיטת אוקספורד, ודר' ח. בן עמי מבי''ח רמב''ם בחיפה. ראש הפרויקט בארץ הוא פרופסור קרל סקורצקי, ראש המחלקה לנפרולוגיה מולקולרית בבית הספר לרפואה. פרטי המחקר שפורסמו בכתב העת המדעי NATURE מאשרים את הידוע לנו מהתורה על משפחת הכהונה, ועל ההשתייכות אליה העוברת מדור לדור רק מאב לבן וממנו לבנו וכן הלאה. בת כהן שבעלה אינו כהן, אין בניה כוהנים.

ואכן, אצל בנים אלה לא ימצא הגֶן המשותף. הסיבה המדעית לכך פשוטה: הגֶן המשותף הזה נמצא רק בכרומוזום הגברי  .Yאת הכרומוזום הגברי מקבל הילד בתורשה מאביו בלבד, ואותו הוא יעביר רק לבניו. רק נכדים מצד אביהם נושאים את הגֶן המעיד על השתייכותם למשפחת הכוהנים. הקביעה ההלכתית של התורה מוצאת את ביטויה ב- D.N.A. הנמצא בכל תא בגופו של כהן הנושא את חותם הגֶן.
כוהנים הנפוצים בעולם בכל גלויות ישראל נושאים בגופם את חותם כהונתם. את זה גילתה לנו הגנטיקה רק לאחרונה.

אבל זה עדיין לא הכול. מדע הגנטיקה יודע לספר לנו כי הגֶן משתנה שינוי זעיר כאשר הוא עובר מדור אחד למשנהו. שינוי זה ניתן לצפייה, ועקב כך אפשר לקבוע לפי גודל השינוי כמה דורות עברו מאבי המשפחה בעל הגֶן המקורי. כל היודע תורה אינו זקוק כמובן לשום מחקר מדעי כדי לדעת כי אהרון הכהן, אחיו של משה רבנו, שהיה בן שמונים ושלש שנים בזמן יציאת מצרים, הוא אבי כל הכוהנים.

סקרנים אנו לראות אם גם מומחי הגנטיקה יגיעו לאותה מסקנה. ובכן המחקר המדוקדק העלה כי בממוצע עברו מאה וששה דורות מאבי משפחת הכוהנים עד היום. כדי להגיע אל אבי המשפחה, יש להכפיל מספר זה באורך שנותיו של דור אחד. זה כמובן אינו מספר אחיד, כי כהן אחד נולד לאביו בן העשרים, בעוד כהן אחר נולד לאביו בן הארבעים. נהוג לחשב שלושים שנה בממוצע כשנות דור. מכפלה של 30 ב- 106 דורות שווה 3,160 שנה, בעוד יציאת מצרים הייתה לפני 3300 שנה לערך. החישוב (הממוצע) של המחקר קלע כמעט בדיוק לימיו של אהרון כפי מסורת התורה.

מי שמסרב להאמין במסורת של עם ישראל, נאלץ לכוף ראשו בפני ההוכחות המדעיות לאמיתותה ואמינותה של מסורת התורה שהועברה בדקדקנות מדור לדור. 

אין תגובות:

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם ה׳ וְהִשְלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ
לֹא־רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא־צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם־לִשְמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה׳